Kolokacja serwerów

W obecnych czasach regularnie wspomina się o usługach informatycznych, które istnieją na rynku, ale nie wszyscy rozumieją na czym dana usługa polega.  z wyżej wymienionych rozwiązań jest bez wątpienia kolokacja. Jest to usługa coraz częściej spotykana i mogą skorzystać z niej nie jedynie firmy lecz też pojedyncze osoby. Z hotelingiem łączy się również inna definicja, na jaką chcielibyśmy w naszym artykule zwrócić specjalną uwagę. Mowa tu o serwerowni. Sprawdźmy zatem czym są i co wiąże te dwie usługi.

Kolokacja

Rozpoczynając powiedzmy sobie czym jest kolokacja oraz na czym ona polega. Kolokacja to usługa, która bazuje na wykupieniu czy też wynajmie położenia na serwer w serwerowni. Jest to usługa bardzo popularna wśród firm. Żeby sięgnąć po usługę kolokacji wystarczy posiadać swój serwer i znaleźć w Internecie firmę, która zajmuje się usługą kolokacji w własnej serwerowni.

Kolokacja a serwerownia

Dlaczego usługa serwerowni łączy się z usługą kolokacji serwerów? W prawdzie daliśmy wam odpowiedź na to pytanie gdy mówiliśmy o kolokacji, aczkolwiek zobrazujmy sobie usługi serwerowni trochę bardziej szczegółowo. Wykorzystanie usługi serwerowni na pewno eliminuje pewną konieczność, a to jest posiadanie własnej serwerowni. Serwerownie muszą realizować sprecyzowane warunki, aby mogły być dopuszczone do użytku i bezpieczne dla sprzętu, jaki jest w niej umieszczany. Nie wszystkie firmy posiadają fundusze oraz miejsce na zbudowanie prywatnej serwerowni, toteż hoteling jest dla nich najodpowiedniejszym wyjściem. Odpłatności wynajęcia lub też wykupienia lokacji na serwer w serwerowni są bez wątpienia mniejsze aniżeli wybudowania nowego miejsca pod serwer w osobistej firmie. Dodatkowym plusem jest to że, firmy udostępniające serwerownie zajmują się dodatkowo nadzorem urządzeń, co powoduje, iż nasze dane znajdujące się na serwerze są doskonale chronione.

Oferta kolokacji jest bardzo łatwa do wyszukania w necie. Coraz więcej jednostek prezentuje swoje oferty z coraz bardziej interesującymi opłatami. Wciąż jednak konieczne jest przekazanie własnego serwera do siedziby, która należy do firmy świadczącej dane usługi, z tej przyczyny też klienci przeważnie wybierają siedziby, jakie mieszczą się najbliżej.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kmirek.zsem.edu.pl