Katowice – finał dziesiątego sezonu Intel Extreme Masters

Intel z ESL wspólnie ogłosili dziesiąty sezon Intel Extreme Masters – najdłużej działająca seria e-sportowych turniejów. Tym razem seria zgromadzi najlepszych zawodników trzech kultowych tytułów: Counter – Strike: Global Offensive, StarCraft II oraz League of Legends. Wszystkie wydarzenia związane z dziesiątym sezonem odbędą się na trzech różnych kontynentach, a finał po raz kolejny odbędzie się w Polsce, a mianowicie w katowickim Spodku.

intel-extreme-masters-4

Tegoroczny finał w Katowicach zgromadził ponad 100 tys. osób, które mogły oglądać z bliska zmagania najlepszych zawodników League of Legends. Wielki sukces na całym świecie sprawił, że po raz kolejny impreza ta zorganizowana zostanie w Polsce. W tym roku do grona oficjalnych gier Intel Extreme Masters dołączy również CS:GO, który był podstawą tej serii turniejów aż do szóstego sezonu. W dziesiątym sezonie powalczą ze sobą również gracze kultowego StarCrafta II.

Gry Blizzarda od początku istnienia turnieju są ściśle związane z tym wydarzeniem. Jeśli ktoś pamięta inauguracyjny turniej, to zapewne wie, że wtedy Blizzard uczestniczył w wydarzeniu z równie popularną produkcją jaką jest Warcraft. Oczywiście w całym impecie nie zabraknie najbardziej popularnej dziś gry e-sportowej jaką jest League of Legends studia RIOT. Po raz piąty ten tytuł weźmie udział w turnieju Intel Extreme Masters, a zmagania zawodników będzie można bezpośrednio zobaczyć na oficjalnej stronie gry LoL.

W dziesiątym sezonie wydarzenia będą miały miejsce w takich krajach jak: Chiny, Niemcy, USA i Polska. W Polsce odbędą się finały IEM, co w pewien sposób jest dla nas wielkim wyróżnieniem, tym bardziej, że odbędą się one w naszym kraju już po raz czwarty (trzeci jeśli chodzi o finał). Wszystkie przystanki w drodze do finału są już dobrze znane kibicom IEM. Każde wydarzenie powiązane jest z jakimś festiwalem lub też targami w danym państwie. W Niemczech w tym sezonie zmagania IEM będziemy mogli zobaczyć podczas słynnych targów Gamescom.

Finały z 2015 roku były najczęściej oglądanym e-sportowym wydarzeniem na platformie Twitch w historii. Finał dziesiątego sezonu będzie jeszcze większy, tak, by stał się największym wydarzeniem ESL w historii.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kmirek.zsem.edu.pl