Szkolenia Microsoft

Znacie zapewne bardzo dobrze firmę Microsoft. Jest to producent różnego rodzaju oprogramowania informatycznego. Pojawiły się zatem szkolenia Microsoft, które partnerskie organizacje współpracujące z producentem wprowadziły by szkolić specjalistów w wybranych dziedzinach branży IT. Oprogramowanie programistyczne, analityczne czy też biurowe wymaga pewnej znajomości poszczególnych funkcji programów i urządzeń. Szkolenia Microsoft mają na celu wprowadzić użytkownika w odpowiednie narzędzie pracy, a następnie przekazać mu wiedzę oraz umiejętności niezbędne do dalszej pracy z programem. Przyjrzyjmy się bliżej szkoleniom Microsoft pod względem przydatności poszczególnych certyfikatów.

Szczegółowe informację dostępne są na: Szkolenia Microsoft – CK ZETO S.A.

it logoSłyszeliście może o: Microsoft Technology Associate? Jeśli nie postaramy się nieco przybliżyć wam ten temat. Otóż Microsoft Technology Associate (MTA) jest podstawowym certyfikatem firmy Microsoft sporządzonym na potrzeby osób, które chciałyby związać się w swoim zawodzie z branżą nie tylko informatyczną ale również technologiczną. Certyfikacja tego rodzaju obejmuje dość szeroki zakres bardzo podstawowych koncepcji technicznych. Weryfikuje także przy tym posiadanie przez kandydata podstawowej wiedzy i zwiększa wiarygodność w kontekście owych zagadnień technicznych. Trochę to skomplikowane więc prościej mówiąc: obejmuje podstawy technologii informatycznych. Certyfikat MTA możesz zdobyć, zdając jeden egzamin należący do jednej z wymienionych ścieżek: infrastruktura IT, baza danych i deweloper. Wybór należy o osoby zdającej. Jest jedno z głównych szkoleń Microsoft, bez którego nie warto przystępować do innych szkoleń organizowanych przez tego producenta.

MTA logo

Jeśli ukończymy podstawowe szkolenie Microsoft możemy zacząć przeglądać listę certyfikacji i sprawdzać wartości poszczególnych szkoleń. Nie będziemy przedstawiać wszystkich certyfikacji. Podamy jedynie te, na ktore warto zwrócić szczególną uwagę:

  • MTA Technology Associate – Podstawy technologii informatycznych (to co opisaliśmy powyżej),
  • MCSA Solutions Associate – Umiejętności niezbędne w karierze zawodowej,
  • MCSE Solutions Expert – Uznany na całym świecie standard dla profesjonalistów z dziedziny technologii informatycznych,
  • Microsoft Office Specialist – Wyróżnienie za zaawansowane umiejętności w obsłudze pakietu Microsoft Office,
  • Microsoft Office Specialist Expert – Wyróżnienie za zaawansowane umiejętności w obsłudze programów Word i Excel,
  • Microsoft Office Specialist Master – Wyróżnienie za biegłość w obsłudze wszystkich programów pakietu Microsoft Office,
  • MCSE: Desktop Infrastructure Solutions Exper.

To tylko niektóre z wielu certyfikacji, których dokładne opisy znajdują się na stronie Microsoftu. W internecie znajdziecie różne źródła certyfikacji. Niekoniecznie muszą one pochodzić bezpośrednio od producenta. Jak już wspomnieliśmy wcześniej istnieją grupy partnerskie, które przy współpracy z Microsoftem organizują szkolenia z ich oprogramowania dostarczając odpowiednio przygotowane certyfikaty.

One Response
  1. online

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kmirek.zsem.edu.pl