Serwery VPS

Zapewne na wstępie chcielibyście dowiedzieć się czym są serwery VPS? Odpowiemy na to pytanie najprościej jak się da. Otóż serwer VPS to zwirtualizowany serwer dedykowany, który zezwala użytkownikowi na wykonywanie praktycznie tych samych operacji co w przypadku serwera dedykowanego. Użytkownik otrzymuje dostęp administracyjny (root) do takiego serwera, co pozwala mu instalować własne aplikacje oraz konfigurować je według własnego uznania. VPS posiada własny system plików, użytkowników, aplikacji, procesów i alokacji zasobów. Zapewnia to całkowitą kontrolę nad zasobami i aplikacjami serwera.

Virtual-Private-Server-Hosting-Review

Dlaczego serwery VPS są przyszłością hostingu?

Serwery VPS mają dużą przewagę nad hostingiem współdzielonym (zwykłym hostingiem www). Są od nich wydajniejsze, bezpieczniejsze oraz stabilniejsze. Wszelkie ustawienia oraz parametry można konfigurować pod kątem swoich potrzeb i usług. Nie trzeba trzymać danych, aplikacji, stron www na różnych serwerach. Wszystko można mieć w jednym miejscu zachowując jakość oraz zyskując na bezpieczeństwie danych dzięki wykonywanym backupom. Dzięki serwerom vps oszczędza się też na czasie wykonania backupów oraz zyskuje pełną kontrolę nad usługami oraz aplikacjami jakich nie oferują inne hostingi.

Każdy dobry serwer vps zastępuje serwer dedykowany, nie tylko pod względem parametrów czy też wydajności, ale również pod względem funkcjonalności. Ze strony serwerów dedykowanych operacje są związane z reinstalacją systemu, obsługą oraz podłączeniem zdalnego pulpitu KVM. Niestety niesie to ze sobą dodatkowe koszty, o których serwery VPS pozwalają zapomnieć.

hosting

Co jeszcze dają nam serwery VPS?

To wszystko co wcześniej zostało opisane serwery VPS dają nam za darmo, kiedy tylko zaistnieje taka potrzeba. Dzięki wykorzystanej wirtualizacji istnieje możliwość  wykonania skomplikowanych operacji takich jak np. reinstalacja systemu, dostęp do konsoli awaryjnej z poziomu panelu administracyjnego oraz włączanie, restartowanie oraz wyłącznie VPS z poziomu profesjonalnego panelu. Serwery VPS coraz bardziej cieszą się popularnością wśród użytkowników, którzy poznali wady serwerów dedykowanych. Rozwiązanie jakim jest serwer VPS staje się kompromisem miedzy serwerem www a serwerem dedykowanym, stąd tak wielu użytkowników chce zapoznać się ze środowiskiem serwerów VPS.

Kto poleca serwery VPS?

Na pewno są to internauci, zwłaszcza programiści, webmasterzy, administratorzy oraz wszelkiego rodzaju informatycy, którzy już dawno poznali zalety tego środowiska i stale utrzymują swoje aplikacje na własnych serwerach VPS. W wielu swoich wypowiedziach dowodzą o zwiększeniu wydajności oraz jakości swoich usług. W dowolnej chwili mogą oni rozwijać swoje strony oraz aplikacje, a także dopasowywać swoje ustawienia.

Serwery VPS stają się coraz bardziej popularne. Możliwe, że niedługo będą one przewodnie w dziedzinie hostingu. Już dziś istnieją firmy, które oferują serwery VPS jako autorskie rozwiązanie. Jedną z nich jest CKZETO, które zajmuje się dostarczaniem usług z dziedziny informatyki i hostingu.

One Response
  1. Tadek

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kmirek.zsem.edu.pl